דודי חשמל

דוד חשמל הוא דוד הפועל על ידי חשמל, משתמשים בו בעיקר בימי החורף הקודרים או בימים נטולי שמש.

התקנה ומכירה של דודי חשמל

כמובן שבדירות חדשות החוק מחייב התקנת דוד שמש, אבל ישנם אנשים רבים המעדיפים מסיבות שונות התקנת דודי חשמל. נלקחים בחשבון מספר פרמטרים כמו מספר האנשים המשתמשים בדוד חשמל, דפוסי השימוש שלהם ותדירות השימוש בדוד חשמל, אנשים הגרים באזורים בהם השמש לא חזקה מספיק יעדיפו להתקין דודי חשמל במקום דוד שמש.

דוד חשמל עדיף להתקין קרוב לברזים בכדי לחסוך בכמות המים ובחשמל, רצוי שדוד חשמל יהיה מותקן בצורה אנכית ולא מאוזנת כך הדוד חשמל מנוצל טוב יותר והמים שבתוכו נשמרים חמים לאורך זמן רב יותר.

גודל הדוד הוא גם נתון חשוב, למשל, לאדם בודד הגר בדירה לבדו יספיק דוד בנפח חשמלי קטן של 50 ליטר, זוג המתגורר בדירה יכול להסתפק בדוד חשמל בנפח של 80 ליטר, ככל שמספר הדיירים הגרים בבית ונהנים מדוד חשמל עולה כך יעלה גם הנפח של דודי החשמל.

ישנם כמה נקודות חשובות שצריך לשים לב אליהם בהתקנת דוד חשמל לבית שלכם, האם הדוד כולל שרוול האצה – מחמם מהיר דבר אשר מומלץ מאוד לא רק מבחינת חסכון בחשמל אלא שזה גם מקצר את משך זמן ההמתנה למים החמים.

יש לוודא שהמיקום הוא תקני ובטיחותי וכן לשים לב לדרך מה ניתן להעלות את הדוד לדירה, האם יש צורך לפנות דוד ישן מהמקום, גם על זה צריך לתת את הדעת.

יש לבדוק האם ההספק החשמלי בדירה מתאים להפעלת דוד חשמל בבטחה. יש לוודא כי אין נזילות מים מן החיבורים, וכי חיבורי החשמל מוגנים מפני נגיעה מקרית.

וכמובן יש לדרוש תעודת אחריות על הדוד חשמל למקרה של תקלות או בעיות אשר אינם תלויים בדייר, לפעמים יש בעיות בייצור בדגמים מסויימים וכתב אחריות תפתור את הבעיה בקלות.

Call Now Button